Skip to main content

Jak przebiega terapia tlenowa dla zwierząt domowych?

Dodaj komentarz

Tlen jest niezbędny do życia nie tylko ludzi, ale również i zwierząt. Niedotlenienie żywego organizmu niesie ze sobą mnóstwo negatywnych konsekwencji, prowadząc do poważnych ubytków na zdrowiu, ale również i do śmierci. Brak tlenu powoduje omdlenia i utraty przytomności, śpiączkę, a nawet śmierć mózgową. Dlatego też tak ważne jest dostarczenie go tym, którzy z różnych powodów nie potrafią samodzielnie pobrać go z otoczenia.

Czytaj więcej

Pierwsza wizyta ze szczeniakiem u weterynarza – jak przebiega i na co zwrócić uwagę?

Dodaj komentarz

Podczas pierwszej wizyty u weterynarza poruszony zostaje cały szereg istotnych kwestii, związanych z opieką nad pupilem. To m.in. rodzaj karmy serwowanej zwierzęciu, sposoby jego pielęgnacji, ale również niezbędne szczepienia czy odrobaczanie zwierzaka. Podczas wizyty warto również skontrolować jego zdrowie, choć może być to stresujące dla obu stron. Dlatego też należy się do niej odpowiednio przygotować. Czego się spodziewać i co zabrać na wizytę? Przeczytaj nasze wskazówki, by jak najlepiej się do niej przygotować.

Czytaj więcej

Hotel w Krakowie przyjazny zwierzętom

Dodaj komentarz

Zwierzaki dla niektórych z nas są jak członkowie rodziny. Nie chcemy się z nimi rozstawać lub nie możemy się z nimi pożegnać nawet wtedy, kiedy wyjeżdżamy, na krótszy czy dłuższy pobyt poza miejscem zamieszkania. Wówczas warto szukać hotelów, które w pełni akceptują naszych czworonożnych przyjaciół.

Czytaj więcej

Jak dbać o zdrowie swojego czworonoga?

Dodaj komentarz

Wielu opiekunów zastanawia się, w jaki sposób skutecznie zadbać o swojego czworonoga. Pies nie powie nam, co mu dolega, nie mamy też kontroli nad wszystkimi objawami, które mogą mu dolegać. Naszym zadaniem staje się takie dbanie o naszego czworonoga, by zminimalizować problemy zdrowotne, dając mu jak największe szanse na zdrowe, długie i komfortowe życie.

Czytaj więcej

Kiedy udać się z psem na szkolenie?

Dodaj komentarz

Pojawienie się w domu psa niesie ze sobą dużo radości, ale pojawia się też wiele wątpliwości. Na pewno widziałeś wiele filmików, na których psy wykonują przeróżne sztuczki, są ułożone i pełne zaufania do właściciela. Po pojawieniu się szczeniaka w domu zaczynasz mieć wątpliwości jak Ci ludzie to zrobili, że ich pies był tak ułożony? Podstawową zasadą jest konsekwencja i szkolenie, dzięki czemu Ty i Twój pupil osiągniecie sukces. W poniższym artykule podpowiemy Ci jak zacząć i przygotować się do szkoleń.

Czytaj więcej