Skip to main content

Jak dbać o zdrowie swojego czworonoga?

Wielu opiekunów zastanawia się, w jaki sposób skutecznie zadbać o swojego czworonoga. Pies nie powie nam, co mu dolega, nie mamy też kontroli nad wszystkimi objawami, które mogą mu dolegać. Naszym zadaniem staje się takie dbanie o naszego czworonoga, by zminimalizować problemy zdrowotne, dając mu jak największe szanse na zdrowe, długie i komfortowe życie.

Calibra karma

O czym należy pamiętać?

Właściciel psa powinien pamiętać o roli diety w życiu psa, od niej w dłuższym etapie wiele zależy. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe u psa oraz niskiej jakości pokarm, w dłuższej perspektywie mogą odbić się w sposób negatywny na zdrowiu naszego pupila. Weterynarze zwracają uwagę, że często właściciele psów karmią daną karmą swoich czworonogów przez lata, a zwierzęta dopiero na starość cierpią z tego powodu, Weterynarze podkreślają, że około 90% psów umiera na choroby nowotworowe, również zła dieta może się przyczynić do takiego stanu rzeczy. W tym celu warto postawić na calibra karma, czyli pożywienie dla psów najwyższej jakości. Wybór tej karmy to gwarancja ponadprzeciętnej jakości i hypoalergiczność wszystkich składników. 

Powinniśmy przyglądać się dość uważnie naszemu psu, gdyż w ten sposób zainterweniujemy we właściwej chwili. Szereg objawów ma charakter delikatny. Spacer pełni ważną rolę w życiu każdego psa. Warto przeprowadzać go tak, by pies mógł popracować nad swoją formą fizyczną, wykazać się aktywnością. Zachęcanie psa do biegania, aportowania, zabawy z frisbee czy pływania - wszystko to sprawi, że nasz czworonóg rozwinie mięśnie oraz wydolność. Warto też ćwiczyć umiejętności umysłowe psa, gdyż w ten sposób skutecznie przeciwdziałamy zaistnieniu demencji. .

W jaki sposób skutecznie wykryć potencjalne problemy?

Wielu opiekunów decyduje się na wizyty u weterynarza zbyt rzadko, jedynie wtedy kiedy zaistnieje już poważniejszy problem. Dzięki odpowiedniej opiece medycznej oraz przeprowadzaniu badań profilaktycznych, skuteczniej zadbamy o zdrowie naszego czworonoga. Zdecydowanie lepiej jest przeprowadzać działania profilaktyczne, niż interweniować w chwili, kiedy może być już zbyt późno. Nie zawsze właściciel psa będzie w stanie skutecznie zapobiec rozwojowi choroby, jednakże zainterweniuje w chwili, kiedy są jeszcze spore szanse na skuteczne, efektywne wyleczenie. To jak często decydujemy się na badania, powinno zależeć od stanu w jakim znajduje się nasz czworonóg. Kiedy dostrzegamy, że naszemu zwierzęciu coś dolega, wtedy powinniśmy częściej udawać się z nim na wizytę u weterynarza, by monitorować sytuację zdrowotną. W przypadku, kiedy mamy zdrowe zwierzę, powinniśmy dwa razy w roku przeprowadzić podstawowe badanie oraz dodatkowo jedno rozszerzone. Jeśli interesują Cię tematy czwornogów, zapoznaj się z artykułem https://www.calibra-karma.pl/blog/21-wazne-by-miec-prawdziwego-przyjaciela.html, gdzie poznasz polecanego weterynarza z Rzeszowa. 

Jak więc zadbać skutecznie o zdrowie psa?

Reasumując, aby zadbać o zdrowie naszego psa powinniśmy regularnie przeprowadzać badania oraz monitorować jego zdrowie u weterynarza. Dbajmy o to, by dostarczać mu jedynie zdrowe składniki odżywcze oraz zachęcajmy do aktywności psycho- fizycznej.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.