Skip to main content

Jak przebiega terapia tlenowa dla zwierząt domowych?

Tlen jest niezbędny do życia nie tylko ludzi, ale również i zwierząt. Niedotlenienie żywego organizmu niesie ze sobą mnóstwo negatywnych konsekwencji, prowadząc do poważnych ubytków na zdrowiu, ale również i do śmierci. Brak tlenu powoduje omdlenia i utraty przytomności, śpiączkę, a nawet śmierć mózgową. Dlatego też tak ważne jest dostarczenie go tym, którzy z różnych powodów nie potrafią samodzielnie pobrać go z otoczenia.

Jak przebiega terapia tlenowa dla zwierząt domowych?

Tlenoterapia zwierząt – kiedy jest konieczna?

Tlen jest niezwykle istotny nie tylko dla ludzi, ale również i dla zwierząt. Nic więc dziwnego, że w klinikach weterynaryjnych coraz częściej wykorzystywane są koncentratory tlenu. Jak można dowiedzieć się z artykułu "Tlenoterapia zwierząt – jak działa koncentrator tlenu dla psa i kota?" urządzenie to jest doskonałym rozwiązaniem w walce z niedoczynnością nerek, niewydolnością płuc, dusznościami i kłopotami z oddychaniem również u zwierząt domowych. Bardzo często tlen podawany jest w połączeniu z narkozą lub też podczas wybudzania zwierzaka ze znieczulenia ogólnego po poważniejszych zabiegach.

Czy istnieją koncentratory tlenu dla zwierząt?

Współcześnie na rynku dostępne są koncentratory tlenu dla psa. Mniejsze zwierzaki umieszcza się w tzw. klatkach tlenowych. Te, które mają większe rozmiary, zmuszone są do korzystania z maseczek, podłączonych do urządzenia poprzez przewód tlenowy. Tlen pobierany jest z wody demineralizowanej. Dostarczane do płuc powietrze, jest więc odpowiednio nawilżone, dzięki czemu nie wysusza śluzówek. Warto podkreślić również, że nowoczesne koncentratory tlenu to ciche, wygodne w użyciu urządzenia. Część z nich jest nawet mobilna, co ułatwia ich przenoszenie, w zależności od zaistniałych potrzeb.

Co daje tlenoterapia zdrowych zwierząt i czy jest ona konieczna?

Jak pokazują badania, tlenoterapia zdrowych zwierząt sprzyja podniesieniu ich wydolności oddechowej. Warto pamiętać przy tym, że z pewnością nie zastąpi ona spacerów na świeżym powietrzu. Dla zwierzaka konieczność skorzystania z tego rodzaju urządzenia jest z reguły bardzo stresująca. Wszystko to sprawia, że tlenoterapię zdecydowanie lepiej stosować u tych zwierząt, które realnie potrzebują tego rodzaju wsparcia.

Tlenoterapia dla zwierząt

Gdzie wypożyczyć koncentrator tlenu?

Wypożyczalnie sprzętu medycznego dla zwierząt stają się coraz bardziej popularne. Należy dokładnie przemyśleć takie rozwiązanie w momencie, gdy zaistnieje konieczność wsparcia pupila w ten właśnie sposób. Poszukując najlepszych rozwiązań w tym zakresie, warto zapoznać się z ofertą, zamieszczoną na stronie https://patronus-med.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/, dotyczącą w pełni profesjonalnej wypożyczalni sprzętu medycznego. Nie ulega bowiem wątpliwości, że tlenoterapia przeprowadzona w warunkach domowych, będzie dla zwierzaka znacznie lepszym, mniej stresującym działaniem niż ta, która odbywa się w klinikach weterynaryjnych. Jest to również rozwiązanie wygodniejsze dla właściciela, który może zapewnić odpowiedni poziom komfortu swojemu pupilowi, bez konieczności wychodzenia z domu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.