Skip to main content

Jak pomóc zwierzętom nie wychodząc z domu?

Dodaj komentarz

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym szczególnej pomocy wymagają nasi czworonożni przyjaciele. Są jednak różnego rodzaju sytuacje w życiu, w których nie zawsze jesteśmy w stanie wyłuskać choćby chwilę, aby móc zaangażować się fizycznie w kwestię pomocy. Podobne zależności można dostrzec w przypadku adopcji bezdomnych zwierząt - nie zawsze mamy warunki, aby ofiarować potrzebny dom. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą na niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Jak pomóc zwierzętom nie wychodząc z domu? Przekonaj się sam!

Pogotowie weterynaryjne

W jaki sposób pomóc potrzebującym zwierzętom?

Coraz popularniejszą formą niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom jest oddawanie części środków na rzecz schronisk i fundacji przez sklepy, w których dokonujesz zakupów. Jest to niezwykle wygodna forma zarówno dla Ciebie, jak i beneficjentów, czyli ośrodków, które tej pomocy potrzebują. Dokonując płatności w różnego rodzaju punktach usługowych, czy też wybierając firmę taksówkarską, która wspiera schronisko, również pomagasz. Jest to korzystne rozwiązanie dla każdej ze stron. Istnieje wiele firm, które stosują takie rozwiązania. Użytkownicy, dokonując zakupów na stronie internetowej, zbierają za zamówienia punkty, które w późniejszym czasie mogą wymienić na różnego rodzaju artykuły. Istnieje też możliwość przeznaczenia tych punktów na wybrane schroniska i fundacje, dzięki czemu zyskają na tym również bezdomne zwierzaki.

Możesz pomóc również w inny sposób. Obserwuj działania pobliskich fundacji i schronisk, które dość często organizują akcje dzięki sponsorom. Cześto wystarczy tylko kilka kliknięć lub powiadomienie znajomych, aby sponsor zafundował niezbędne dla potrzebujących zwierząt produkty.

Wspieraj fundacje!

Swoją pomoc możesz nieść z domu. Wystarczy, że znajdziesz pobliską fundację lub schronisko dla bezdomnych zwierząt, a następnie prześledzisz ich działania. Najczęściej można spotkać się ze zbiórkami finansowymi, lecz istnieją inne sposoby - możesz dowiedzieć się, jakich produktów najbardziej potrzebują, a następnie zrobić dla nich zakupy siedząc przed komputerem!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.